понедельник, 20 июня 2011 г.

המדריך לייבוא כלי

המדריך לייבוא כלילפני שאני יציג לכם את המדריך אני רק רוצה להגיד שאין לי שום אחריות למה שקורה לכם עם ההזמנה מכל מקום שתזמינו ואני לא אחראי בשום אופן.

יש לי ניסיון בהזמנה אני ייבאתי בעצמי כלי איירסופט KWA M4 RIS, ועוד ציוד איתו.
אני נתקלתי במספר בעיות במהלך ההזמנה שאני יחשוף לכם בהמשך את הבעיות ואת הפיתרון לבעיות.

לפני שנתחיל אני רק רוצה שתבדקו מיליון ואחד פעמים אם כדי לכם לייבא, ומה שאתם צריכים לשאול את עצמכם אם הקנייה כדאית מבחינה כספית או מבחינת זמן השקעה, למי שאין זמן לעשות את הטפסים/רישיון הייתי ממליץ לו לקנות בארץ ושיגמור סיפור.
בדרך כלל הייבוא של הכלי יצא זול יותר כאשר מייבאים מספר פריטים ולא רק את הAEG, לכן מומלץ לייבא ציוד /אביזרים/סוללה וכו'.

המדריך עצמו נחלק לכמה שלבים, כל שלב כמובן שאתם צריכים לעשות על מנת להוציא לפועל את ההזמנה.

אז יאללה בואו נתחיל:


שלב ראשון: 
אתם צריכים לבדוק את המחיר של הרובה + המחיר של המשלוח על מנת לראות שבאמת ההוצאה כדאית ושווה את הייבוא.

לדוגמא: הרובה עולה 280$, ומחיר המשלוח עולה 123$ סך הכל יוצא 403$ כולל המשלוח, שוב יש עוד תשלומים שאני יציג בפניכם בהמשך.

האתר שאני בעיקרון הזמנתי ממנו את הרובה ואת הציוד שלי הוא EhobbyAsia , לפי דעתי אתר מאוד פשוט לתפעול בלי יותר מדיי סיבוכים ובעיות מיותרות, מי שיחליט להזמין דרך האתר הזה צריך לבדוק כמה המשלוח יעלה לו, וכדי לדעת כמה המשלוח עולה אתם צריכים לבחור את הרובה/אקדח שאתם רוצים, ללחוץ Add to Card(מופיע ליד התמונה של הכלי בצבע כתום), לאחר מכן אתם תועברו לכרטיס שלכם ששם אתם מזמינים את כל מה שאתם רוצים, על מנת לדעת את מחיר המשלוח אתם בוחרים את המדינה שלשם את מייבאים (במקרה שלנו ישראל), מי שלא מוצא זה מוצג בכותרת Estimate Shipping and Handling בצבע כתום. בוחרים ישראל ואז לוחצים על Get a Quote ואז מתחת לזה מופיע לכם את מחיר המשלוח ואת סוג המשלוח, EA שולחים דרך EMS שלוקח בין שלושה ימים עד שבוע עד שהחבילה מגיעה. אתם מסמנים את מחיר המשלוח ולוחצים על Update Total, ואז אתם תראו בצד ימין את מחיר החבילה + מחיר המשלוח.

יופי סיימנו את השלב הראשון כפיים, כמו כן יש אתרים נוספים ששולחים גם לארץ אתם מוזמנים לשאול ולהתעדכן, תבחרו את האתר הכי אמין, זול ואיכותי שתמצאו.שלב שני:
אז אחרי שכבר ביררנו ובדקנו את המחיר של הכלי כולל המשלוח צריך עכשיו להוציא טפסים על מנת לקבל את הרישיון ייבוא, ואז נוכל סוף סוף להתקדם

אני חסכתי לכם כאב ראש (תאמינו לי) ואתם לא צריכים להתקשר לתמ"ת (משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה) על מנת לקבל את הטפסים, אני יצרף לכם את הטפסים בסוף המדריך.

יאללה עכשיו נמלא את הטפסים שהורדנו, נתחיל בטופס "בקשה לרישיון יבוא", אני עכשיו יכתוב לכם מה למלאות ומה לא, מה שאני אומר סימן שלא צריך למלאות אז תשתדלו לעקוב אחרי, קדימה נתחיל:

1.שם המבקש – שם משפחה ושם פרטי

2.המספר לעיסוק בסחר חוץ – מספר תעודת הזהות של מזמין

3.כתובת – עיר ,רחוב ומספר בית
א.טלפון שלכם
ב.טלפון נייד
ג.פקס – חשוב מאוד שתכתבו אותו נכון ושיהיה זמין לכם בעת הצורך כי זה הפקס שיפקססו לכם את הרישיון שלכם.

4.תיאור מדויק של הטובין – הכוונה היא לכתוב בעצם מה אתם מזמינים, דוגמא לתיאור טובין :רובה משחק מסוג איירסופט, דמוי M4, מחברת KWA.

5.הייעוד- יש לסמן לשימוש אישי, כל עוד אתם לא עסק אלה אנשים פרטיים.

6.השווי במטבע הקניה – כאן אתם כותבים את מחיר הרובה/אקדח בדולרים רק אותו בלי משלוח בלי כלום, חשוב מאוד שתציינו כאן את המחיר האמיתי ולא מחיר נמוך יותר. כמו כן עליכם גם להוסיף את הסימן $ לשורה, אל תשכחו זאת.

7.השווי ב $- אותו דבר תרשמו את מחיר הרובה/אקדח בדולרים.

8.מחיר היחידה פו"ב – אותו דבר כמו בקודמים תרשמו את מחיר הרובה/אקדח בדולרים.

9.כמות – כל כמות שאתם מזמינים אתם כותבים.

10.המשלוח – אתם מסמנים בדואר חבילות.

11.ארץ הקנייה- לכתוב ישראל אלה אם כן מישהו יתרגם את המדריך שלי [=

12.ארץ הייצוא – כאן אתם כותבים את הארץ שמוכרת לכם את ההזמנה, קשור באיזה אתר אתם מזמינים.

13.דרך הכניסה לישראל – תסמנו נמל אוויר.

14.שם הספק- תכתבו באותיות גדולות כמו שצריך את שם הספק, לדוגמא EhobbyAsia.

15.שם היצרן- של היצרן של הכלי שהזמנתם.

16.תאריך- זהו התאריך בו אתם חותמים על הנייר.

א.שם החותם ומספר תעודת הזהות- כאן אתם רושמים את השם הפרטי ואת שם המשפחה של המזמין.

ב.שם החותם ומספר תעודת זהות – כאן אתם רושמים את המספר תעודת זהות של המזמין.

ג.חתימת המבקשים והחותמת- כאן אתם חותמים.


1.היבואן ומענו המדויק –כאן אתם רושמים את שם המשפחה ואת השם הפרטי, עיר,רחוב ומספר בית.

2.מספר עיסוק בסחר חוץ – כאן אתם רושמים את מספר תעודת הזהות של המזמין.

3.הספק ומענו המדויק - כאן אתם כותבים את השם של הספק/אתר ואת המדינה שבא הוא נמצא.

4.היצרן ומענו המדויק- כאן אתם רושמים מי יצר את הכלי ומאיזו מדינה.

5.ארץ הייצור – הארץ בא ייצרו את הכלי.

6.ארץ הקניה- ארץ שבא אתם נמצאים.

7.ארץ היצוא- הארץ שבא אתם קונים את הכלי.

8.
א.מספר היחידות – כמה כלים הזמנתם.
ב.מטבע הקניה- אתם רושמים במילים נגיד דולר/יורו, אני כתבתי דולר ארה"ב.
ג.מחיר היחידה בפו"ב – כאן אתם רושמים את המחיר של הכלי לא כולל הסימן של הדולר, פשוט המספר.
ד.שווי הטובין בפו"ב – אותו דבר, תרשמו את המחיר המדויק של הקניה כולל אגורות.
ה.תיאור המדויק – כמו בטופס הקודם בסעיף ארבע.

9.סה"כ אתם מחשבים כמה הכל יצא לכם כולל אגורות, דמי הובלה אתם רושמים כמה עלה המשלוח, בתחילת המדריך אני הראתי לכם איך אפשר לדעת מה מחיר המשלוח מהאתר EA, ובשווי הכולל אתם מסכמים כמה יצא לכם סך הכל. אם אתם מזמינים כמה כלים שונים אתם כותבים בטבלה בשורה אחרת, אם אתם מזמינים אותו כלי פעמיים אתם פשוט כותבים כמות שונה.

10.תאריך – כאן אתם כותבים את תאריך החתימה.

11.ופה אתם חותמים.
למטה אתם רואים שזה לשימוש הרשות המוסמכת, שזה כמובן לא אתם, אין לכם מה לגעת בזה.


ונעבור עכשיו לטופס האחרון כי גם לי אין כחח חח ומזל שיש רק 3 טפסים ולא יותר, נתחיל, לטופס קוראים תצהיר בדבר יבוא רובה משחק:

1.אני הח"מ - כאן אתם כותבים את השם הפרטי ומשפחה של המזמין.

2.נושא ת.ז מספר- כאן אתם רושמים את מספר תעודת הזהות של המזמין.

3.ובכמות שלהלן –כאן אתם רושמים את הכמות של הכלים, במילים.

4.תאריך- תאריך שבו אתם חותמים.

5.שם המצהיר- שם פרטי ושם משפחה של המזמין.

6.חתימת המצהיר- חתימה של מי שהזמין.

7.וכאן זאת כבר לא עבודה שלי או שלכם כאן העורך דין ימלא והוא יודע כבר מה לעשות.


אוקי בזה הרגע אתם גמרתם למלא את הטפסים ובזה הרגע אני גמרתי להסביר לכם, נלך לנשנש משהו וכבר נחזור.


שלב שלישי
אז אחרי השלב השני המסובך והקשה (גם בשבילי, גילית שלכתוב זה לא כיף), הגיע השלב שבו אנחנו שולחים את הטפסים ומקבלים את הרישיון, אז איך עושים את זה?
קודם כל אתם שולחים את הטפסים בשני עותקים אל הפקס הזה: 035154272
אם לדוגמא אתם מתחת לגיל 18 ואבא שלכם/אמא חותמ/ת אתם מצריכים לסרוק את הת.ז שלהם במקום שבו רואים שאתם הילדים שלו/שלה. ואתם צריכים גם לצלם ולסרוק את הכרטיס מועדון שלכם, אם לא עשיתם כדי לעשות.
עוד דגש מאוד מאוד חשוב, שאני מאוד נדפקתי בו, אם אתם מתחת לגיל 18 ואתם מזמינים כלי מהכרטיס של אמא/אבא, אתם צריכים לכל ההזמנה תיהיה על שמם ובלי שום קשר אליכם מה הכוונה?, אם לדוגמא הזמנתם דרך הכרטיס של אחד ההורים וכתבתם שהמשלוח צריך להגיע אליכם ואתם נחשבים לקטינים זה אסור ויעשה לכם סיבוכים, אני על השטות הזאת נסעתי עד המכס בתל אביב (אני גר בנשר/חיפה) כדי לשחרר את הרובה.אז שלא יהיה שום קשר ביניכם לבין ההזמנה.רק תגידו שלא אמרתי, אבל המספר של התמ"ת ששם אתם שולחים את הטפסים הוא 035154205, כדי לדבר עם האחראית לפני שמפקססים לה, כדי ליידע אותה.


שלב רביעי

עכשיו אחריי שסיימנו את החלק הכל כך הקשה, אנחנו נמתין עד יומיים כדי לקבל את הרישיון שלנו, בינתיים תשנו תאכלו תתאמנו ותסתכלו על תמונות של חברם שלכם שיש להם כלים ואיזה כיף להם.. טוב גלשנו, שלב רביעי הוא כזה הזמנה!.
אוקי, אז אנחנו אחרי מיליון ושתיייייים בירורים/המלצות/עצות/וויכוחים/מחלוקות וכו' אחרי שסוף סוף סגרנו מה אנחנו מזמינים אנחנו קונים דרך האתר שאתם בחרתם, אז אחרי שקנינו והעברנו את הכסף היקר שלנו אליהם אנחנו מסתכלים באיימל ורואים ששילמנו להם וקיבלנו מספר הזמנה.אתם פותחים מכתב חדש שבו אתם שולחים לאתר (איפה שהזמנתם) מכתב שבו אתם כותבים להם שאתם לא רוצים שהם יפרקו את הרובה הכוונה היא שישלחו אותו שלם ולא בחתיכות, זה סתם מייקר את המשלוח וזה טיפשי..
כמו כן, אתם כותבים להם שיש לכם את כל האישורים הנדרשים כדי לייבא את הכלי ואתם מעלים לאיימל ומצרפים אותו כדי שהסינים (כי זה בדרך כלל הם) ישימו את הטפסים על החבילה, ותגידו להם ומצידי תצעקו אליהם שהם חייבים לשים את הטפסים על החבילה.
וגם אתם מצרפים את הרישיון ואת הטפסים שבשלב השני מלאתם.
ועכשיו מי שרוצה ומי שלא רוצה שלא עשה- אתם יכולים לכתוב להם להם יכתבו בחשבונית מחיר יותר נמוך כדי שאתם תשלמו פחות מע"מ ותאמינו לי מע"מ זה לא מעט כסף...
אני לא יגיד לכם שזה מומלץ אלה רק שזה מסוכן אבל יש כאלה שעשו את זה והצליחו, אני לא דוגמא טובה לזה [=אוקי וזה, ברוך אני בעצמי סיימתי את השלבים של המדריך וכל מה שנישאר הוא לעשות סיכום


סיכום

אז ככה, דבר ראשון כמו שאמרתי למעלה בתחילת המדריך אני לא אחראי לשום פעולה או לשום דבר שאתם עלולים להיפגע ממנו, או לגרום לכם נזק באיזו שהיא צורה.
אתם מקבילים גם את מספר המשלוח ואתם יכולים לעקוב אחרי המשלוח שלכם ולראות איפה הוא בכל מצב דרך דואר ישראל:
אתם מזינים את המספר כאן http://www.israelpost.co.il/itemtrac...earch?openform ובסופו של דבר הוא אומר לכם איפה החבילה נמצאת.
אם קורה ואני ממש לא מאחל לכם שהמשלוח עוקב או נתקע במכס, כי שלי גם עוקב בגלל החגים של הסינים (שלא ירבו כמותם) וגם בגלל בעיה קלה הוא נתקע לי במכס והייתי צריך לנסוע עד תל אביב כדי לשחרר את החבילה, ואני מאמין שבמזל הצלחתי, מי שיודע את הסיפור יודע, מי שלא יודע שלא ישאל [=
קיימת אפשרות גם לדואר שליחים, שזה אומר שהחבילה תגיע עד אליכם הביתה עם שליח, אני לא ניסיתי את זה אבל זה לא ממש יקר לפי מה שראיתי,תלוי איפה אתם גרים.

עכשיו אני טיפה יגע בעניין התשלום, בעניין התשלום הוא מאוד פשוט, על מה שאתם משלמים כמובן זה מחיר ההזמנה והמשלוח, מחיר המע"מ, אין מכס על כלים, ואם אתם מזמינים איזה שהוא שירות כמובן שתשלמו עליו גם. כמו כן כרטיס מועדון עולה 130 שקל, חשוב לעשות אותו בבית ברל או בקירסריה.

וזהו, אני לא מאמין סיימתי סוף סוף את המדריך הזה, פעם אחרונה שאני כותב כזה מדריך חח, תזמינו, תייבאו ותהנו, לעוד שאלות אתם מוזמנים להגיב פה באשכול, למי שיש שאלה דחופה/ קריטית והוא חייב לדבר איתי דחוף, הוא יכול להשיג אותי במסן – amirsource10@hotmail.com , אני רוב הזמן זמין.


הטפסים בלי כל הקשקושים שלי:

http://img685.imageshack.us/f/scanpic0003r.jpg/
ומפה את מורידים את שני הטפסים הנותרים:

http://www.moital.gov.il/NR/exeres/A...61607060E0.htm

5 комментариев: